Adaptační pobyt 6. tříd

Adaptační pobyt 6. ročníku

Prázdniny se staly minulostí a 2. září se před budovou školy opět sešly hloučky dětí. Mezi nimi i „šesťáci“. Někteří z nich se těší na kamarády a také je v nich trochu zvědavosti, jiní cítí nejistotu z něčeho nového. Aby pro ně byl ten vstup do nového školního roku co nejpříjemnější, zorganizovali učitelé v prvním školním týdnu pro žáky 6. tříd tradiční adaptační pobyt.

Více jak 60 dětí prožilo dva dny naplněné vzájemným seznamováním, hrami, ale i detektivním pátráním či tvorbou strategie v okolí chaty Rampušák u Bartošovic v Orlických horách. Podle toho, že učitelé v převážné většině potkávaly rozesmáté tváře dětí, usuzujeme, že se pobyt vydařil a splnil svůj účel. Mezi dětmi se vytvořila nová přátelství, poznaly, na koho je spolehnutí, kdo je rád středem pozornosti i kdo své nápady a názory prosazuje obtížněji. Třídní učitelé zase získali o svých třídách poznatky i odjinud, než ze školních lavic.

Adaptační pobyt se uskutečnil za spolufinancování  KHK.

Mgr. Irena Bártová, ŠMP

img-5533.JPGimg-5576.JPGimg-5588.JPGimg-5590.JPGimg-5824.JPGimg-5883.JPGimg-5895.JPGimg-5971.JPGimg-6038.JPGimg-6091.JPG

Napsán: 18.09.2019 10:40 | Přečten: 238x | Počet fotografií: 10