Jak se dělá knížka.

Jak se dělá knížka  -  beseda  pro děti

Studenti SZeŠ a SOU CHKT Kostelec nad Orlicí si připravili pro žáky 1. –  4. tříd literární besedu spojenou s tvůrčí dílnou. Pořadem děti provázel vodník Filip, včelka Veronika a srnka Natálka, postavy z knížky, které byla beseda věnována. Jde o knihu pohádek Vyprávění starého sekerníka, která vychází z regionálních pověstí Orlických hor a Podorlicka. O tom, jak kniha vznikala, nám vyprávěl a na zvídavé dotazy dětí odpovídal sám autor PaedDr. Ladislav Miček. Vodník, srnka a včelka nám pak přečetli ukázky ze své pohádky a ke každé z nich děti dostaly domalovánku, kterou měly za úkol podle vyprávění dotvořit. Na závěr následovalo vyhodnocení prací a vítězové si odnášeli drobné odměny. Studentům a panu učiteli Mičekovi náleží poděkování za netradiční představení zajímavé knihy.

Za I. stupeň zapsala: B.Kuncová

dsc-0011.JPGdsc-0014.JPGdsc-0015.JPGdsc-0024.JPGdsc-0038.JPGdsc-0046.JPGdsc-0049.JPGdsc-0076.JPGdsc-0085.JPG

Napsán: 06.06.2019 13:11 | Přečten: 144x | Počet fotografií: 9