Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Exkurze do Prahy

EXKURZE DO PRAHY

       Dne 11. 4. jsme se s žáky 8.A vypravili na exkurzi do Prahy.

         Vyrazili jsme hned brzy ráno autobusem. Nejdříve jsme zavítali na Hradčany. Tam jsme prošli kontrolou skoro jako na letišti. Přišli jsme až na nádvoří hradu, kde vlála prezidentská vlajka, tudíž jsme poznali, že prezident je přítomen. Udiveně jsme hleděli vzhůru na krásu chrámu sv. Víta. Poté jsme bedlivě pozorovali stráže, jak nehnutě stojí.

         Z vyhlídky na nás koukala stověžatá Praha. Pohlédli jsme na Petřín, Národní divadlo, Karlův most a další nádherné stavby. Procházeli jsme Nerudovou ulicí, až jsme spatřili rodný dům Jana Nerudy. Zahnali jsme hlad v McDonaldu a pokračovali dále.

         Přecházeli jsme Karlův most plný barokních soch. Nejvíce nás zaujala socha Jana Nepomuckého s pěti hvězdičkami. Tam jsme si s přáním pohladili psa na kovové desce. Cestou jsme obdivovali úžasné malíře. Naše výprava se pomalu blížila ke konci. Dorazili jsme k Tančícímu domu, kde jsme naskočili do autobusu a hurá domů!

         I když nám počasí moc nepřálo, exkurze se nám velice líbila. Myslíme si, že můžeme být pyšní na naše hlavní město, protože je v něm spousta nádherných památek. Určitě tam každý z nás s radostí znovu zavítá.

 

Kateřina Fuksová a Michaela Sajdlová, 8.A

 

Exkurze Praha – 8.B

30.dubna 2019 jsme se se třídou 8.B vydali autobusem na exkurzi do Prahy.

Po příjezdu do našeho hlavního města vedly naše kroky přímo na Pražský hrad. Před vstupem do hradních prostorů jsme museli absolvovat osobní prohlídku. Po prohlídce nádvoří, včetně hradní stráže, jsme se kochali výhledem na Prahu. Naší další zastávkou byl dům U Dvou slunců na Malé Straně, kde žil a svou tvorbu započal slavný Jan Neruda. Po občerstvovací zastávce v McDonalds jsme zamířili na starobylý Karlův most. Ani dlouhá fronta k soše přání nás neodradila, abychom to vyzkoušeli. Mé přání se opravdu vyplnilo.

Zpáteční cestou jsme si prohlédli Národní divadlo a o kousek dál modernější stavbu jménem Tančící dům. Celou exkurzí nás zábavnou formou provázely Mgr. Anna Stará a Mgr. Iva Krsková.

Denisa Plocková, 8.B

img-20190430-102732.jpgimg-20190430-120839.jpg

Napsán: 24.05.2019 13:12 | Přečten: 382x | Počet fotografií: 2
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz