Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Exkurze do Prahy

Národní technické muzeum

6.4. 2019 jsme jeli autobusem na školní exkurzi do Prahy. V Praze jsme vystoupili před Národním technickým muzeem a šli jsme kousek pěšky. Rozdělili nás do skupinek. S naší skupinou jsme muzeum prošli od nejnižšího patra až po patro nejvyšší.

Mě osobně nejvíc zaujala hra, která měla procvičit znalosti z expozice 3. patra, Rudných dolů. Hodně poutavá byla i výstava zaměřená na astronomii. Ta se naší skupince líbila ze všech nejvíce. Mě osobně oslovila také knihovna, a nebyla jsem sama.

Poté co jsme si prošli jednotlivé části muzea, jsme se u vstupu opět sešli s paní učitelkou.

                                                                                                                           podle Dimmerové Jany

 

ZOO Praha

Od muzea jsme jeli do pražské ZOO. Hodně jsem se těšila na vlky, máme je se sestrou moc rády. Vystoupili jsme jen kousek od ZOO a my jsme se vydali v těch samých skupinkách jako v muzeu na prohlídku jednotlivých zvířecích výběhů.

Dostali jsme pracovní listy. V naší holčičí skupině jsme se shodly, že nejprve navštívíme vlky; ovšem cesta k nim byla dlouhá, a tak jsme došly k lanovce a vyjely nahoru. Když jsme se dostaly k vlkům, začaly jsme vyplňovat pracovní list. Já jsem si mezitím společně se sestrou skočila vlky vyfotit. Vlci byli krásní, šedohnědí a chlupatí.

Vrátily jsme se zpět ke skupince se skvělým pocitem z toho, že jsme si ty vlky i natočily. Pak jsme se vydaly za slony. Tam jsme se nečekaně rozdělily. Já, Jana a Edita jsme se zastavily v obchůdku se suvenýry a Kája s Nelou šly někam dál. Nakonec to dopadlo tak, že jsme se našly až u východu ze ZOO. Výlet jsme si, myslím, všichni náramně užili. J

 

                                                                                                                           podle Dimmerové Anny

20190425-094232.jpg20190425-103554.jpg20190425-104147.jpg20190425-110355.jpglanovka-zoo-praha.jpegudoli-slonu-11.jpgvlk-zoo-pha.jpgvlk-hrivnaty-zoo-praha-9850.jpgzoo-praha-plan87.jpg

Napsán: 22.05.2019 12:11 | Přečten: 301x | Počet fotografií: 9
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz