Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Zkouška našeho IQ

Zkouška našeho IQ

         V úterý 16. dubna 2019 jely všechny sedmé třídy do IQLandie v Liberci.

         Sešli jsme se v 7:20 před školou. Jakmile jsme se všichni sešli, třídní učitelé spočítali žáky svých tříd a mohli jsme vyrazit. Cestou jsme  měli jednu patnáctiminutovou zastávku. Během cesty nám také rozdala paní učitelka pracovní list, který jsme měli v IQLandii vyřešit. Cesta nám trvala okolo tří hodin. Přijeli jsme ve tři čtvrtě na jedenáct.

         Když jsme přijeli, tak jsme hned uviděli před IQLandií páku, pomocí které jsme mohli zvednout auto. Po chvilce zkoušení jsme šli dovnitř. Jakmile jsme vstoupili, tak nám ukázali, kam si máme dát věci. Dali jsme je do připravených klecí a začali nás poučovat o pravidlech bezpečného pohybu v prostoru výstaviště. Potom jsme se domluvili, že se sejdeme za deset minut dvanáct u našich věcí nebo na místě, kde se pro nás konala show o síle. Pak už jen ve čtvrt na tři, když budeme odcházet. Pak jsme měli okolo hodiny, abychom si začali vše prohlížet a zkoušet.

         Ve dvanáct hodin všichni byli připraveni na show. Vyzkoušeli jsme si spoustu experimentů, třeba jak rozeznat syrové vajíčko od vařeného nebo jak strhnout ubrus bez pohnutí věcí na něm. Po skončení jsme mohli zase jít prozkoumávat jednotlivé expozice nebo se jít naobědvat do restaurace v IQLandii. Výstavy byly rozděleny do jednotlivých témat jako třeba věda v domácnosti, vesmír, vodní svět a mnoho dalších. Mezi nejoblíbenější exponáty patří místnost, kde jste jako slepí, fontána, která dokáže předvést to, co nakreslíte nebo zeď, kde jste se mohli obtisknout a sami sebe vidět.

         Bohužel jakmile bylo čtvrt na tři, museli jsme odjet. Naposledy jsme se spočítali, vzali si věci a šli zpátky do autobusu. V autobuse si paní učitelka vybrala pracovní listy. Byla také jedna zastávka jako předtím, ale na jiném místě. Jakmile jsme dorazily do Kostelce, tak jsme si po sobě uklidili a mohli jsme odcházet.

Na závěr mám názory některých žáků, kteří byli na exkurzi.

Tomáš Hartman 7. A- Velmi se mně to líbilo, hlavně, že jsme si  exponáty mohli vyzkoušet. Někdy bych se tam rád podíval znovu.

Zdeněk Sýkora 7. C- Moc mě to nebavilo, protože jsem tam už byl.

Daniel Harding 7. A- Byla to velká zábava. Hlavně ta místnost, jak jste tam nic neviděli.

 

Tomáš Hartman, žák 7.ANapsán: 29.04.2019 12:56 | Přečten: 397x
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz