Anglická a německá recitace

V Pardubicích se opět slétli bílí havrani a žáci naší školy přitom nechyběli

Regionální soutěž v anglickém a německém jazyce

V letošním roce se v Pardubicích konal 16. ročník cizojazyčné recitační a pěvecké soutěže „O bílého havrana Edgara Allana Poea“ a „Rabe Ralph von Christian Morgenstern“, kterou pořádají JUKON a Landesversammlung ve spolupráci s British Centre a SPŠE Pardubice. Soutěž se opět konala nejen v Divadle 29, ale také v historické klubovně Evropského spolkového domu.

K velkému počtu soutěžících letos patřili i žáci z 9. ročníku naší školy. V kategorii sólové recitace v německém jazyce školu reprezentoval Jiří Krsek a v kategorii sólové recitace vystoupily Stanislava Tomášková a Sára Markéta Mihalíková. Všichni tři předvedli skvělé výkony, za které sklidili velký potlesk. Sára Markéta Mihalíková a Jiří Krsek obdrželi čestná uznání. Stanislava Tomášková za svůj přednes básně dokonce získala zvláštní ocenění poroty. Blahopřejeme!

Jmenovaným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Iva Krsková

dscf3487.JPG