Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Díky za nádherný den ...

Díky za nádherný den…

Smích – nervy – smích – nervy… Rozhodně více smíchu jsme si užili ve čtvrtek 28.3.2019 spolu se 6 žáky ZŠ Gutha-Jarkovského v Kostelci nad Orlicí. V tento den jsme již poněkolikáté zamířili do Hradce Králové, kde se uskutečnila krajská přehlídka 53. ročníku Ars Poetica Puškinův památník. A právě možná dobrá nálada prokládaná vtípky a legráckami pomohla odbourat předsoutěžní napětí a vše dopadlo naprosto skvěle.

Šest statečných se ve svém volném čase připravovalo několik týdnů na tento jediný den, kdy se měli předvést před odbornou porotou v přednesu ruského textu. Pět básní a jedna próza se porotě natolik zalíbily, že tři naši žáci zaujali nejvyšší místa mezi soutěžícími ve své kategorii. Na 3. místě skončila Denisa Plocková z 8.B, druhou příčku zaujala Nikola Kijonková ze stejné třídy a 1. místo vybojoval již potřetí žák 9.A Filip Dubský. S povídkou Viktora Dragunského „Světlačok – Světluška“ bude Filip (potřetí) reprezentovat naši školu 6.6.2019 na celostátní přehlídce v Praze.

Kromě již zmíněných se recitační soutěže zúčastnili také Tomáš Hartman ze 7.A, Nikola Šlapáková z 8.B a Stanislav Fajgl z 8.A.

Všem šesti žákům bych chtěla moc poděkovat za píli, nadšení, odříkání a chuť něco nového se naučit.

Filipe, hodně štěstí v Praze!

 

                                                                                                                            PaedDr. Eva Voborníková

 

 

img-20190328-073535.jpgimg-20190328-111624.jpg

Napsán: 29.03.2019 11:26 | Přečten: 409x | Počet fotografií: 2
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz