Veselé zoubky

,,Kolikrát denně si mám čistit zuby? Jak dlouho si je mám čistit? Jak často mám měnit zubní kartáček? Z čeho se skládá zub?“ a ještě mnoho dalších otázek jsme si zodpověděli v dm preventivním programu ,, Veselé zoubky“ pro první ročníky. Nejprve děti zhlédly příběh ,,Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“ a seznámily se, jak zuby fungují, jak rostou, co je zubní kaz, jak mu předcházet, jak si zuby správně čistit. Společně na IT tabuli plnily různé úkoly, doplňovaly odpovědi, luštily křížovky. Zopakovaly si správné zásady péče o zuby. Na závěr děti vyplnily pracovní list a odnesly si domů dm preventivní balíček ,,Veselé zoubky“ ve kterém byl zubní kartáček, pasta, žvýkačky bez cukru a maličké přesýpací hodinky.

Za první ročníky Veiserová Dana

dsc-0001.JPGdsc-0006.JPGdsc-0010.JPGimg-4254.JPGimg-4258.JPGimg-4261.JPG