Moje oblíbené národní jídlo

Víte, co je to geimeh, biryani, chačapuri, baursak, vareniky, blinčiky, plov, manty, quabily, kete nebo chinkali? Jsou to názvy oblíbených jídel dětí z Íránu, Pákistánu, Gruzie, Kazachstánu, Ukrajiny, Arménie, Ázerbajdžánu, Afgánistánu a Čečenska. Tyto děti jsou žáky třídy, ve které se učí českému jazyku a seznamují se s našimi zvyky a tradicemi. Z tohoto důvodu vznikl společný projekt s žáky 5.A a 5.B, ve kterém jsme si navzájem vyprávěli o našich oblíbených národních jídlech. Přestože většina dětí se učí našemu jazyku velmi krátce, byl jejich projev díky velké snaze a odvaze srozumitelný a zasloužil si velký potlesk.

Mgr. M. Šlajová, Mgr. M. Gabarová

Napsán: 06.03.2019 10:42 | Přečten: 124x | Počet fotografií: 11