Matematická olympiáda

Koncem roku dostali žáci pátých tříd zadání matematických příkladů. Řešení přinesli po Vánocích. Školního kola se zúčastnilo pět dětí – čtyři páťáci a jedna žákyně čtvrtého ročníku. Všichni postoupili do okresního kola, které se konalo 30. ledna 2019 v Rychnově nad Kněžnou. Žáci řešili tři úlohy, na které měli devadesát minut.

Na 2. místě se umístil Michael Nezkusil z 5. A, na 5. místě se stejným počtem bodů Bořivoj Marek a František Mazánek z 5. C, na 11. místě se umístila Kristýna Špačková ze 4. A a na 17. Nela Turynková z 5. C.

Všem patří za jejich úsilí a píli pochvala a přání, aby se jim v dalších soutěžích zase dařilo.

Mgr. Hana Vávrová

Napsán: 25.02.2019 12:58 | Přečten: 166x