Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Zájezd na Muzikál Galileo

Muzikál Galileo

 

V úterý 5. února 2019 jsme dostali jedinečnou možnost se podívat na veřejnou generální zkoušku skvělého muzikálu Galileo. Legendární dramatický příběh, který byl plný lásky, vášně, intrik, nenávisti a boje jednoho muže proti společnosti, diváky okouzlil netradičním scénářem a výpravnými kostýmy. Na divadelní a muzikálovou scénu ho uvedl Janek Ledecký. Jednalo se již o druhé uvedení tohoto muzikálu a jeho autor dokázal shromáždit skoro všechny původní představitele.

Jelikož to byla předpremiéra, tak lístky byly ihned vyprodány. Měli jsme velké štěstí, že naše škola dostala tuto nabídku a paní učitelka Hana Adamcová zajistila vstupenky a tím nám umožnila jedinečný zážitek.

Představení se konalo v pražském divadle Hybernia. Tomáš Novotný v hlavní roli Galilea Galileie společně s Dušanem Kollárem v roli Kardinála Maffera Berbariniiho předvedli skvělé výkony a ohromili tím veškeré publikum. V roli Mii okouzlila diváky skvělá Dasha.

Z počátku se některým z nás zdálo představení trochu nudné, ba i dokonce únavné. Vše se ale změnilo po skončení úvodní scény. Z ničeho nic představení dostalo úplně jiný a energický rozměr. V tento moment se všem v sále zatajil dech a všichni s napětím čekali, co se bude dít dál. Po mnohých někdy až akrobatických scénách byli všichni nadšeni, ale samozřejmě existovali jedinci, které muzikál nezaujal, a kritizovali ho. Ovšem ne každého baví tento typ představení. Ale zdálo se nám, že většinu návštěvníků všech věkových kategorií představení zaujalo natolik, že po každé scéně odměnili herce bouřlivým potleskem. V polovině muzikálu byla dvacetiminutová přestávka, kterou někteří využili k prohlídce divadelních prostor. Na stěnách divadla byly rozvěšeny fotografie z různých představení a upoutávky na nově uváděné muzikály nebo koncerty. O přestávce si rovněž lidé v sále sdělovali pocity a dojmy z muzikálu.

Na konci, kdy se s námi herci loučili před oponou, všichni diváci nadšeně tleskali ve stoje. Když jsme odcházeli do šaten pro oblečení, tak nás opět přivítala milá a přívětivá obsluha.

Další zastávkou v našem nabitém programu byl obchodní dům Palladium, kde jsme si mohli zakoupit oběd. Poté následovala menší procházka na Václavské a Staroměstské náměstí, odkud jsme se opět vydali zpět na Florenc a k autobusu. Mrazivé ráno vystřídalo odpoledne sluníčko, takže prohlídka staré části města byla příjemným zakončením celého dne.

 

Zpracovali žáci 9. B

Filip Fiala, Pavel Trejtnar a Jan Zahradník

img-9921.JPGimg-9931.JPGimg-9932.JPGimg-9938.JPGimg-9941.JPGimg-9945.JPGimg-9948.JPGimg-9955.JPG

Napsán: 15.02.2019 11:48 | Přečten: 380x | Počet fotografií: 8
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz