ŠD - Máme rádi Česko

Máme rádi Česko

Další částí našeho projektu Máme rádi ČR, bylo téma „Na koho a na co můžeme být hrdí.“

S dětmi jsme si přečetli např. o tom, kdo byla Věra Čáslavská, Tomáš Baťa, Antonín Dvořák, Karel IV. nebo Jan Amos Komenský. Dozvěděli jsme se, kdo vynalezl hromosvod, založil Karlovu univerzitu, Karlovy Vary nebo dal postavit Karlův most. A taktéž jsme zjistili, že tajnou přísadou při stavbě mostu nebyla vejce nýbrž víno a mléko.

Dále jsme si přečetli o výtvarníkovi Zdeňku Milerovi, který vytvořil postavičku Krtečka. Děti vše se zájmem poslouchaly a Krtečka si i namalovaly a poskládaly jeho puzzle.

Na závěr na děti opět čekal lehký test, který byl odměněn sladkostí.

Jitka Bezdíčková, ŠD Erbenova

p1120340.JPGp1120342.JPGp1120343.JPGp1120364.JPGp1120365.JPG