Zájezd na hory

Zájezd na hory žáků 7. ročníku

I v tomto školním roce se 33 žáků 7. ročníku zúčastnilo lyžařského zájezdu, který se konal od neděle 6.1. do soboty 12. 1. 2019 ve Velké Úpě .  Byli jsme ubytováni ve velmi dobře vybaveném penzionu U Veselých. Výcvik probíhal na neustále zasněžovaných  sjezdovkách v areálu Skiresort Velká Úpa za velmi dobrých sněhových podmínek. Osm žáků jezdilo na snowboardu a 25 na lyžích, z toho jsme měli 11 úplných začátečníků na lyžích a 5 začátečníků na snowboardu. Postupně se nám podařilo všechny snowboardisty a 9 začátečníků na lyžích naučit jezdit na vleku a sjíždět v obloučcích sjezdovku. Proto jsme mohli v pátek uskutečnit celodenní výlet. Dopoledne jsme navštívili Janské  Lázně a lyžovali jsme na Černé hoře. Na oběd jsme se přesunuli rolbou a částečně po vlastních z Černé hory po hřebenu Krkonoš do Pece pod Sněžkou. Obědvali jsme na Pražské boudě a potom jsme poznávali sjezdovky  v Peci pod Sněžkou. Lyžovali jsme na Velkém Javoru, Zahrádkách a Hnědém vrchu. Všem se výlet moc líbil, nejvíce 3 km dlouhá sjezdovka na Černé hoře. Jinak si to děti užívaly i na chalupě, v době osobního volna nebo při programu, který si pro ostatní samy připravovaly. Dětem  se na horách moc líbilo a  domů se jim moc nechtělo.

Mgr. Luboš Voborník

Napsán: 04.02.2019 11:39 | Přečten: 158x