Hudba školám

8.1. se v integračním sále naší školy uskutečnil koncert pro 1.- 3. třídy s názvem Hudba školám.

Tři výborní hudebníci zasedli za klavír, kytaru a bicí a celou hodinu hráli písně, které děti dobře znají. Jednalo se převážně o hudbu z dětských filmů a pohádek z dílny pana Uhlíře a Svěráka, Jana Wericha, ale zazněly i další populární melodie, které děti uchvátily. Písně byly zahrány v úpravách swingových a různě rytmicky i melodicky ozvláštněné nenechaly děti sedět na židlích. Kromě toho, že si zatančily, mohly si také zkusit zpěv na připravených mikrofonech a příjemně si celou hodinu koncertu užít.

Hudebníci se s námi loučili písní Eltona Johna z výborného dětského filmu Sing. To už stáli, tleskali a refrén sborově zpívali všichni v sále.

Za vyučující 1. st. Lucie Ryšková

Napsán: 11.01.2019 13:31 | Přečten: 44x