Jak vzniká knížka?

Jak vzniká knížka pro děti?

Děti z I. A a I. B měly možnost proniknout do tajemství vzniku pohádkové knížky. Navštívila nás sama paní spisovatelka Jitka Vítová, autorka knížek pro děti. Vyprávěla, co ji vedlo k psaní příběhů pro děti, proč a jak si vybírala náměty. Podrobně popsala celý postup od prvního nápadu po vznik finálního výtvoru. Představila nám svoji tvorbu a zaměřila se na knihu O Květušce a tesaříkovi“. Děti při předčítání autorkou pozorně sledovaly ilustrace z knihy, zda odpovídají čtenému příběhu a následně odpovídaly na otázky, za které si mohly vybrat obrázek s omalovánkou. Také nám představila krásnou knížku pro začínající čtenáře „O starostlivém vrabčáku Kašparovi“. Obě knihy se dětem velmi líbily a určitě si z nich ve škole některé příběhy přečteme.

B.Kuncová tř. uč. I.A , L. Ryšková tř. uč. I. B

dsc-0006.JPGdsc-0007.JPGdsc-0008.JPGdsc-0013.JPGdsc-0017.JPGdsc-0018.JPGdsc-0020.JPGdsc-0022.JPGdsc-0023.JPGdsc-0024.JPG

Napsán: 05.12.2018 12:41 | Přečten: 285x | Počet fotografií: 10