ŠD - Máme rádi zvířata

ŠD – PROJEKT – „Máme rádi zvířata“ – ČÁP

S novým školním rokem tady máme projekt, ve kterém si letos budeme povídat o zvířatech.

Jako první byl čáp. S dětmi jsme si přečetli knihu „Čapí svět“, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o čápech.

Teď už víme, že Evropu obývají dva druhy čápů: čáp bílý a čáp černý. Dále víme, že jsou vynikající letci. Hnízda si stavějí z rákosí, větví a trávy. Řekli jsme si, že čáp může být i přes 100 cm dlouhý, 2,9 až 4,4 kg těžký.

Děti zaujalo, že mláďata mají zobák zprvu černý a nohy hnědočerné až černé. Čapí pár je pro nás symbolem manželské věrnosti. Většina knih uvádí, že po svůj dlouhý život, až 17 let, spolu žijí stále stejní jedinci. Většina dětí věděla, že čápi patří k ptákům tažným. Řekli jsme si, že 2x ročně podnikají cestu několik tisíc kilometrů dlouhou. Z Evropy letí přes moře a Asii až do Afriky. Vydají se na dlouhou pouť na konci léta a zpět přilétnou zase na jaře.

Nakonec jsme si vyrobili čápa, který si postavil hnízdo na komíně.

Martina Bašová – ŠD Drtinova

img-20180927-131229.jpgimg-20180927-131254-hdr.jpg