ŠD - Královéhradecký kraj

ŠD – Královéhradecký kraj

Naší poslední zastávkou v našem projektu byl záměrně kraj, v kterém žijeme – Královéhradecký kraj.  Nejprve  jsme si na mapě ukázali, kde se nachází a přečetli velká města- například Hradec Králové, Trutnov, Náchod nebo město pohádek Jičín, kde je slavný les Řáholec s loupežníkem Rumcajsem. Dvůr Králové nad Labem proslavila Zoologická zahrada. V části, která se nazývá Safari, můžeme vidět zblízka žirafy, zebry nebo antilopy. Většina dětí v ZOO byla, proto jsme povyprávěli, co se jim tam nejvíc  líbilo.
A co zámky a hrady- které jste děti už navštívily? Odpověď zněla – Častolovice, Kostelec nad Orlicí, Rychnov nad Kněžnou, Doudleby nad Orlicí, Náchod, nebo hrad Kost, Pecka či zámek a hrad Potštejn. Nejvýznamnější závod v kraji patří Škoda auto Kvasiny – hned několik ručiček se zvedlo, že tam taťka nebo mamka pracují. Prohlédli jsme si obrázkové knížky Orlických hor, hrady a zámky Východních Čech,  publikaci o Letohradu, kde je úžasné Muzeum řemesel a leporelo o Holicích, kde se nachází Památník  dr. Emila Holuba – Africké muzeum.
Na závěr povídání jsme si zahráli hru Malý cestovatel a hru ZOO, některé děti si vzaly pexeso, kde jsou hrady a zámky ČR.

Mgr. Jitka Šveidlerová  - ŠD Erbenova

p1100141.JPGp1100143.JPGp1100147.JPGp1100149.JPGp1100151.JPGp1100155.JPGp1100156.JPGp1100158.JPG

Napsán: 13.06.2018 11:29 | Přečten: 77x | Počet fotografií: 8