Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Stolní tenis ve škole

Mistrovství školy ve stolním tenise

Naše „základka“ má sporty a sportování ráda, a proto se snažíme žákům umožnit pohyb nejen v rámci výuky TV. Z tohoto důvodu jsou ve škole na Palackého náměstí, mimo jiné, rozmístěny na chodbách pingpongové stoly, které žáci mohou volně využívat, a u kterých je o přestávkách velmi živo. Společně s faktem, že v Kostelci pracuje skvělý oddíl stolního tenisu, zrodil se nápad uspořádat školní turnaj ve stolním tenise pro žáky 2. stupně. A protože paní učitelky Iva Chadimová a Alena Gajdová nemají od slov daleko k činům, zorganizovaly 1. ročník „Mistrovství ZŠ Gutha – Jarkovského ve stolním tenise“.

Základní kola proběhla v rámci hodin tělesné výchovy a v rámci každé třídy. Z těchto kvalifikací postoupili z každé třídy dva nejlepší žáci do semifinále, které se hrálo turnajovým způsobem „každý s každým“ v kategoriích 6., 7. , 8. a 9. ročník. Odtud se vždy dva nejlepší utkali ve finále v kategoriích 6. - 7. ročník a 8. - 9. ročník. Vítězové finálového turnaje si pak zahráli SUPRFINÁLE o titul „Mistr školy“.

Finálový turnaj měl, zejména v chlapeckých soutěžích, výbornou úroveň a k vidění byly skutečně sportovní výkony. A tak nebylo náhodou, že do superfinále se probojovali ti nejlepší stolní tenisté – Jakub Lipenský ze 7.A a Filip Dubský z 8.A a z dívek Simona Myšáková ze 7.B a Veronika Halbrštátová z 9.B. Diváků se sešlo bohužel pomálu. Kromě hráčů ze všech kategorií přišly jen dvě divačky z 8.B. Všichni, kteří nepřišli, mohou jen litovat. Přítomní diváci vytvořili hráčům atmosféru a hráči se jim odměnili překrásným pingpongovým soubojem, který byl dramatický do samého konce. Vítězi a „Mistry školy“ se nakonec stali Veronika Halbrštátová a Jakub Lipenský.

Poděkování a gratulace ke sportovním výkonům a zájmu však patří všem, kteří se zapojili do hry ve všech kolech soutěže.    

 

MK

img-0375.JPGimg-0381.JPGimg-0382.JPGimg-0388.JPGvysledkova-listina.jpg

Napsán: 08.06.2018 12:33 | Přečten: 553x | Počet fotografií: 5
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz