Florbal - mladší žáci

Florbal okrskové kolo (6. – 7. třída)

Ve čtvrtek 2. 11. se v Rokytnici v Orlických horách uskutečnilo jako každý rok okrskové kolo ve florbalu. Stejné kolo probíhalo současně i v Dobrušce. Všech okrsků se zúčastnilo po 9 týmech a do okresního finále postupovala první 4 mužstva z každého turnaje.

V Rokytnici byla mužstva rozdělena do 2 skupin. Bohužel jsme byli nalosováni do skupiny, kde bylo 5 škol. Kluci museli tedy odehrát 4 zápasy a umístit se nejhůře druzí ve skupině, aby do okresního finále postoupili. První zápas začal dobře a kluci porazili Rokytnici 1:0. V druhém zápase opět zvítězili nad Slatinou 3:1. Nyní je ale čekaly 2 nejsilnější týmy - Solnice a Doudleby. Se Solnicí jsme uhráli remízu 0:0 i přes několik vyložených šancí. Nastala kritická situace, protože s nejsilnějším soupeřem Doudlebami, museli kluci uhrát alespoň remízu, aby postoupili! Zápas začal velice dobře a naši žáci vedli 5 minut před koncem 2:0. Pak ale začaly naprosto docházet fyzické síly a 2 minuty před koncem bylo srovnáno na 2:2. V této chvíli by inkasovaný gól znamenal konec postupu. Chlapci už byli naprosto vyčerpaní, ale svojí obětavostí remízu udrželi a právem jim patří postup do okresního finále na konci listopadu. Pořadí se nedá přesně určit, protože dále se již o umístění nehrálo, takže kluci skončili na3.- 4. místě. Je to obrovský úspěch! Ani jeden ze žáků nevlastní svoji florbalovou hokejku, tomuto sportu se věnují jen v hodinách TV. Všem klukům patří ohromné poděkování hlavně za obětavost, vzájemnou podporu, chování a přístup k celému turnaji!

Školu reprezentovali: Šimon Ptáček, Filip Gruber, Dominik Jireš, Josef Sládek, Nazariy Kokish, Michal Hovorka, Ondřej Solar, Stanislav Fajgl, Vojtěch Kubíček, Ondřej Šeda, Dominik Lingr.

Mgr. Čestmír Zatloukal

Napsán: 08.11.2017 09:25 | Přečten: 159x