ŠD - Prázdninové vypravování

ŠD – Prázdninové vypravování – pokračování projektu

……a začal nám školní rok a s ním pokračování našeho projektu Poznáváme naši vlast. První povídání bylo seznamovací, protože máme v našem oddělení prvňáčky, a tak jsme jim stručně vyprávěli, o čem projekt je.  Na webových stránkách naší školy jsme si prohlédli fotky z projektu a připravili se na to, co nás čeká letošní školní rok. Úvodní vypravování proběhlo na téma – Kde jsem byl o prázdninách,  aneb kterou část České republiky jsem navštívil. Děti spontánně říkaly, kde s rodiči byly např. v lanovém parku v Rožnově pod Radhoštěm, v Českém ráji, v muzeu filmových legend v Poděbradech, v Orlických horách, na Dolní Moravě. Některé děti navštívily ZOO ve Dvoře Králové nebo v Liberci, jiné byly v ZOO v Olomouci či v Praze. Také hrady a zámky  byly cílem některých výletů – zámek Nové Město nad Metují, Jindřichův Hradec či hrad Roštejn, hrad Kumburk, hrad Frýdštejn, hrad Kost. I lodičky se dětem líbily – sjíždět Sázavu či Vltavu nebo se projet na lodi v Poděbradech – to je přece úžasný zážitek. Udělali jsme si výstavku z přinesených suvenýrů z různých míst ČR.  Některá místa jsme si ukázali na mapě. Na závěr děti nakreslily obrázky. Příští povídání bude o Pardubickém kraji.

ŠD- Erbenova, Mgr. Jitka Šveidlerová

p1080916.JPGp1080917.JPGp1080918.JPGp1080919.JPGp1080920.JPGp1080922.JPGp1080927.JPGp1080928.JPGp1080929.JPG

Napsán: 25.09.2017 09:35 | Přečten: 285x | Počet fotografií: 9