Návštěva ORIONU

Návštěva ORIONU v RK

Ve čtvrtek 21.9.2017 jsme se vypravili na neobvyklou návštěvu do Občanského sdružení rodičů a přátel dětí s handicapem Orionu, kam nás pozvala sociální pracovnice paní Gabriela Hrobařová. Nejprve nás seznámila, co vlastně Orion dělá.

Motto centra je: ,,Podporujeme rodiny s dětmi s handicapem, aby mohly žít stejný život jako jejich zdraví vrstevníci.“

Je to centrum, které pomáhá lidem s fyzickým i mentálním handicapem a funguje jako denní stacionář.

Naši žáci si mohli vyzkoušet řadu činností, které klienti tohoto centra vykonávají. Například v arteterapii, což je tvořivá činnost s výtvarným materiálem, si vyrobili vlastní ,,placku“. Nechali se vyzdvihnout zvedacím zařízením, nebo si otestovali, jak se umí soustředit na přístroji EEG Biofeedback, který se používá pro stimulaci mozku zábavnou formou.

Velký zážitek byla pro děti jízda na invalidním vozíku, kde na vlastní kůži zjistili, jak je pak pro  člověka obtížné otevřít si dveře nebo si natočit u kuchyňského dřezu vodu.

Návštěva byla velmi zajímavá a děti si odnesly kromě poznání i vlastní výrobek.

Za 5.C  Veiserová D.

img-0755.JPGimg-0759.JPGimg-0763.JPGimg-0765.JPGimg-0767.JPGimg-0770.JPGimg-0776.JPGimg-0781.JPGimg-0787.JPGimg-0793.JPG

Napsán: 25.09.2017 09:26 | Přečten: 380x | Počet fotografií: 10