Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Adaptační pobyt

Sedloňov 2017 – Aneb 6.A se seznamuje

Jaké to bude? Co se tam bude dít? Bude to stát za to? Co nová třídní? – Takové a možná úplně jiné otázky letěly hlavami nových žáků 6.A. Na některé z nich už dnes znají odpověď, a to díky adaptačnímu pobytu v Sedloňově.

Na něj odjelo 20 z 22 žáků této třídy v pondělí 11.9.2017. Čekaly je necelé dva dny pobytu na chatě Roubenka v Sedloňově. Během nich se měli více poznat navzájem žáci mezi sebou, měli možnost zjistit, jací budou i dva noví spolužáci, kteří se nově do našeho města přistěhovali. Tento pobyt byl skvělou příležitostí seznámit se s novou třídou i pro jejich třídní učitelku. Bylo velmi zajímavé pozorovat, jak se některé děti více, jiné méně a další i třeba s určitou nechutí zapojují do jednotlivých aktivit. A těch bylo připraveno pro oba dny víc než dost.

Začalo se „ledolamkani“, které měly odbourat počáteční ostych některých žáků.  Na děti čekala i cesta na dělostřeleckou tvrz Skutina – součást československého předválečného pohraničního opevnění. Nepřálo nám počasí a cesta zpět celá propršela, ale šesťáci dokázali, že nejsou z cukru a zvládli to velmi dobře. Večer se zabavili při veselých hrách, u kterých prokázali týmového ducha. V úterý ráno si zahráli vybíjenou a „zašlapávali čísla“ – tady museli ukázat, že jsou schopni domluvit se v týmu na společné strategii.

A přišel závěr pobytu a s ním i jeho hodnocení – to, jak se jim líbily jednotlivé aktivity, ukázali vyplněním předem připraveného terče. Velmi pěkně dopadly i „kytičky se vzkazy“ od kamarádů. Oba výstupy již zdobí nástěnku v 6.A.

A co pobyt ukázal třídní této třídy?  Na to si šesťáci odpověděli sami – musí si více navzájem naslouchat, pomáhat si, zklidnit se, pracovat dle zadaných pokynů,....

To všechno ukáže čas!!!

 

PaedDr. Eva Voborníková  

img-1325.JPGimg-1347.JPGimg-1381.JPGimg-20170911-151442.jpg

Napsán: 19.09.2017 14:00 | Přečten: 816x | Počet fotografií: 4
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz