Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
... a potřetí!

... a potřetí!

Co vlastně? Zřejmě se budu opakovat, ale jsem ráda, že se mohu opakovat.

Zhruba před rokem jsem psala článek o opětovném velkém úspěchu naší ZŠ v soutěži ARS POETICA - Puškinův památník. Tehdy jsme se již podruhé probojovali do celostátního kola.

Světe, div se - rok se s rokem sešel a je tu hattrick - pardon - česky - potřetí jedeme do Prahy!

Ale hezky popořádku. Ve čtvrtek 30.3.2017 se na akademické půdě UHK konalo krajské kolo festivalu ARS POETICA - Puškinův památník. Pro nepamětníky - jedná se o soutěž v oblasti hudebního a slovního projevu v ruském jazyce. Letos se koná již 51. ročník. Možná si mnozí z Vás vzpomenete, že jste se do ní kdysi v dávné minulosti také zapojili a možná si ještě vybavíte, co jste přednášeli.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo 7 žáků  ZŠ Gutha-Jarkovského v Kostelci nad Orlicí. Sedm statečných tvořili - "sedmáci" Filip Dubský a Adam Světelský, "osmačky" Aneta Horčičková, Nela Šedová a Veronika Šípošová a "deváťačky" MartinaFajglová a Tereza Jasníková.

Na soutěž se všichni připravovali již od prosince! A věřte, že to nebylo úplně jednoduché. Na zkoušky chodili před nebo po vyučování, tedy v době, kdy se jejich spolužáci mohli věnovat jiným zálibám. A právě za to všem našim sedmi statečným patří velké poděkování. V konkurenci dalších recitátorů Královéhradeckého a Pardubického kraje naši žáci předvedli skvělé výkony a nakonec jsme opět mohli slavit. První tři místa byla naše! Třetí skončila Veronika Šípošová, druhá Martina Fajglová a první místo vybojoval vlastně nejmladší - teprve "sedmák" Filip Dubský, který se ruský jazyk učí teprve 7 měsíců. V době, kdy se začal na soutěž připravovat, ještě neznal ani všechna písmena azbuky. Přála bych Vám vidět jeho úsměv a jiskřičky v očích!

Věřte, že i ostatní naši žáci by si zasloužili stanout na stupních vítězů, ale ty jsou jen pro tři nejlepší, kteří porotu zaujali nejvíce.

Vy všichni, kteří jste nácviku věnovali tolik svého volného času, překonávali potíže s výslovností, intonací, mimikou, jste na sobě neskutečně "makali". A toto úsilí jste v Hradci Králové zúročili!

Za to Vám děkuji.

 

PaedDr. Eva Voborníková

                                                                                                                          

img-20170330-111558.jpgimg-20170330-111641.jpgimg-20170330-111713.jpg

Napsán: 06.04.2017 13:23 | Přečten: 1030x | Počet fotografií: 3
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz