Angličtina pro třeťáky

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR

esf

Investice do rozvoje vzdělávání

Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Státy EU v křížovkách

Vybraní žáci 7. ročníku v hodinách povinné informatiky vytvoří v programu pro práci s tabulkami (Excel, OO tabulky) křížovku pro mladší spolužáky. Procvičí si práci s buňkou, formát buňky, ohraničení, výplň, záhlaví. Vytvoří nadpis, legendu, tajenkou bude některý ze států EU, doplní obrázkem, který se vztahuje k tajence.

Práce žáky bavila, bylo nutné připomenout základní práci s buňkou, ohraničení, výplň, zarovnání. Vyhledávání na internetu nedělalo problémy. Někteří žáci zapomněli přejmenovat list s řešením, kontrola náhledu také některým unikla. Problém dělalo kopírování obrázků do buňky tak, aby netvořily hypertextový odkaz.

Křížovky:

Robin Čapka

Kateřina Chadimová

Veronika Divíšková

Magdaléna Koubová

Eliška Linhartová

Někteří rychlí žáci zvládli vytvořit i obsahově komplikovanou práci, zaměřenou na pojmy z vybraného státu. Proč se mi zobrazuje pouze polovina stránky? Jak mám vložit záhlaví? Jak se vkládá číslo stránky? Proč se mi obrázek kopíruje jako odkaz? Dobrá aktivita hlavně v hodnocení. Děti luštily se zájmem a křížovky hodnotily a porovnávaly mezi sebou.

Napsán: 19.06.2011 20:10 | Přečten: 1068x