Co chutná našim přátelům

CO CHUTNÁ NAŠIM PŘÁTELŮM

V mezinárodním projektu „A cultural exchange between countries“ se žáky z města Kungälv ve Švédsku jsme si na podzim vyměnili prezentace o oblíbených typických národních jídlech. Od švédských dětí jsme se dozvěděli, že semlor, spete kaka nebo lussekater jsou názvy jejich oblíbených moučníků. Žáky téma zaujalo, proto si vzájemně zaslali i recepty. Nám přátelé doporučili meatballs – masové kuličky ve smetanové omáčce. Z námi zaslaných receptů si ve Švédsku vybrali a vyzkoušeli české bramboráky a ovocné knedlíky s jahodami. Naše bramboráky jim moc nechutnaly, vadila jim především chuť česneku. Zato české jahodové knedlíky s tvarohem slavily ve Švédsku úspěch.

Meatballs with potatoes and sauce

Swedish food

Iva Krsková