Orion

ORION

Poslední plánovanou aktivitou v rámci projektu  „Quo vadis“  byla návštěva Centra Orion v Rychnově nad Kněžnou. O této organizaci jsme již nějaké poznatky měli díky Běhu pro Orion, kterého se naše škola zúčastnila na konci loňského školního roku. Dne 14.12.2016 jsme vyrazili do Orionu osobně, abychom se s činností tohoto centra lépe seznámili. Po úvodním přivítání a představení byly děti rozděleny do malých skupinek, které postupně navštěvovaly všechny místnosti a seznamovaly se se službami centra. Žáci viděli fyzioterapii a arteterapii, vyzkoušeli si biofeedback, práci v chráněné dílně a pohyb na vozíčku v kuchyňce.

Centrum má ve svém mottu tuto větu: „Podporujeme rodiny s dětmi s handicapem, aby mohly žít stejný život jako jejich zdraví vrstevníci.“ Po návštěvě Orionu můžeme pravdivost této věty potvrdit. Za milé pozvání děkujeme paní Hrobařové.

Mgr. M. Šlajová a 5.B

001.JPG005.JPG006.JPG007.JPG010.JPG012.JPG018.JPG019.JPG023.JPG027.JPG