Praha - hlavní město

ŠD – celoroční  projekt – Praha – hlavní město

Poslední listopadový týden jsem si s dětmi ve školní družině povídala o Praze. Je to jedno z nejkrásnějších měst světa. Na poměrně malém prostoru je umístěno mnoho historických památek. Děti si přinesly pohlednice, obrázky i knihy o různých stavbách hlavního města. Se zájmem si prohlížely např. Karlův most, Pražský hrad, chrám Svatého Víta, orloj, který je umístěn na Staroměstském náměstí i malebné uličky Starého města. Vyprávěli jsme si o Národním divadle, které  bylo postaveno z prostředků a peněz získaných sbírkou celého národa, ale také že nejstarší vysoká škola ve  střední  Evropě se jmenuje Karlova  univerzita. Založil ji nejvýznamnější  český panovník Karel IV. Děti byly zvídavé, poslouchaly se zaujetím a tak závěrečný vědomostní test všichni hravě zvládli.

Mgr. Jitka Šveidlerová –ŠD Erbenova

p1070412.JPGp1070413.JPGp1070415.JPGp1070416.JPGp1070418.JPG