Pohádkový den

PROJEKT    „Pohádkový den“  18.11.

Tento den jsme ve třídách II.A a II.B začali rozcvičkou a pohádkou s králíky z klobouku  Bobem a Bobkem. Protože ti dva rádi a hodně cestovali po celém světě, museli často hledat v atlasech a encyklopediích. K tomu potřebovali dokonale zvládnout abecedu a umět dobře číst, aby se nejdříve na nová dobrodružství připravili. Úkoly v tento den byly zaměřeny v pohádkovém duchu  především na čtení s porozuměním.  Děti ve skupinkách vyhledávaly vetřelce v textu, vyznačovaly odpovědi na otázky, doplňovaly  děj s vynechanými slovy, cvičily posloupnost vět, přiřazovaly pohádkové dvojice, sestavovaly puzzle z abecedy s obrázkem z pohádky.  Její název měly uhodnout a  vyjmenovat další   postavy z příběhu.  Jedním z úkolů byl i popis podobného zvířátka  z čteného textu. Uplatnily zde znalosti z Prvouky.  Děti si i s tímto zadáním poradily. Nechybělo ani  vybarvované počítání, kde podle zadání vypočítaly vodníka, kterého si pojmenovaly, uvedly jeho bydliště, zájmy a popsaly oblečení .  Děti své práce zhodnotily s dobrým pocitem a dopoledne se jim líbilo.

B.Kuncová a Z. Tomšová

dsc-0004.JPGdsc-0009.JPGdsc-0017.JPGdsc-0019.JPGdsc-0021.JPGdsc-0022.JPGdsc-0032.JPGdsc-0034.JPGdsc-0039.JPGdsc-0040.JPG

Napsán: 05.12.2016 08:53 | Přečten: 492x | Počet fotografií: 10