Návštěva knihovny II.B

NÁVŠTĚVA V KNIHOVNĚ

U příležitosti výstavy loutek manželů Krčálových, připravila pí Simona Kňourková program pro mladší žáky zaměřený na dramatickou výchovu. Děti si detailně prohlédly skvostné loutky a seznámily se s knihou E. Petišky  \"Loutkové divadlo\". Pozorně vyslechly úryvky z knížky, které jim paní knihovnice předčítala. Během četby se vžívaly do rolí hrdinů a zahrály některé pasáže z příběhu. Měly možnost projevit svoji fantazii, tvořivost, nápaditost i výtvarné schopnosti.

Na závěr měly za úkol nakreslit něco zdravého na královský stůl pro rozmlsané jazýčky princezen a princů. Kašpárek, který je sledoval a provázel celým programem se s nimi také rozloučil a popřál hodně školních úspěchů. Děti si odnesly mnoho příjemných prožitků, které alespoň některým z nich pomohou najít cestu, jak vnímat čtené příběhy. Za tyto netradiční formy práce s dětmi, které umocňuje samotné prostředí knihovny, patří kolektivu knihovny poděkování.

Božena Kuncová

knih1912062.jpgknih1912063-1.jpgknih1912063.jpgknih1912064.jpg