Škola hrou

Ve středu 19. října 2016 soutěžilo 12 žáků z 8.-9. tříd na akci Škola hrou. Poprvé ji pořádala SŠ a ZŠ Nové Město nad Metují na svém odloučeném pracovišti v Opočně pod Orlickými horami. Tříčlenná družstva plnila úkoly na 7 stanovištích zaměřených podle vyučovaných oborů. Na jednotlivých stanovištích žáci balili dárek, zdobili chlebíček, upletli housku, vyřezali hvězdičku a poznávali dřeva stromů, vyměňovali žárovku, stavěli komín a vyměňovali kolo u osobního automobilu. Za nejtěžší disciplínu všichni svorně označili ,,dojení krávy“, když žáci zjistili, že by stěží nadojili v limitovaném čase alespoň hrneček mléka.

V konkurenci 14 družstev se naše 4 týmy umístily v první polovině. Chlapci obsadili třetí místo a byli odměněni výborným dortem, o který se se svými spolužáky podělili. Děvčata se ztrátou jednoho bohu získala místo 4. bramborové. Všichni soutěžící si den užili a domů se vraceli  s drobnými dárečky.

H.Stará, pdg. doprovod

pa192827.JPGpa192828.JPGpa192842.JPGpa192847.JPGpa192858.JPG