Sportovně branný den

V pátek 30. 9. 2016 se v Autokempu Orlice a jeho okolí uskutečnil branně sportovní den pro žáky 2. stupně ZŠ Gutha-Jarkovského.

Žáci byli rozděleni do čtyř až pětičlenných hlídek a na dvě kategorie, jedna 6. – 7. ročník a druhá 8. – 9. ročník. Žáci, kteří nemohli ze zdravotních důvodů soutěžit, pomáhali učitelům při organizaci. Na soutěžící během závodu čekalo deset stanovišť. Na prvním si zopakovali první pomoc při resuscitaci člověka, na druhém si připomněli naše olympijské medailisty. Třetí stanoviště bylo zaměřeno na dopravní výchovu, na čtvrtém si zkusili hod granátem na cíl. Páté stanoviště prověřilo jejich důvtip, pomocí pěti obrázků měli přijít na jméno Gutha-Jarkovského. Na šestém si zopakovali základy topografie a na sedmém obvazovali svoje spolužáky. Na osmém poznávali naše přírodniny a na devátém si vyzkoušeli, jakou mají mušku. Poslední stanoviště ukázalo, jak jsou obratní při překonávání vodorovného lana.

V každé kategorii byly vyhodnoceny a odměněny první tři hlídky. I díky pěknému počasí a hladkému průběhu závodu se sportovně branný den vydařil.

Mgr. Luboš Voborník

img-8381.JPGimg-8396.JPGimg-8419.JPGimg-8449.JPGimg-8464.JPGimg-8554.JPGimg-8569.JPGimg-8606.JPGimg-8657.JPG

Napsán: 17.10.2016 10:43 | Přečten: 755x | Počet fotografií: 9