Letem světem za zvířetem - slon

Letem světem za zvířetem – slon

A jako poslední zvíře, za kterým jsme se v letošním školním roce „vydali“, byl slon.

S dětmi jsme si přečetli zajímavosti o slonech afrických i indických. Děti již vědí, který z nich je větší, má větší uši, že jsou sloni býložravci, kolik váží, jak dlouho je samice březí či kolika let se sloni dožívají.

Přečetli jsme si pohádku“ Jak bylo malé růžové slůně jednou velmi smutné a jak všechno dobře dopadlo“. Společně jsme se podívali na pohádku „Babar, král slonů“ a vyrobili si slona z papíru. Na závěr opět následoval test, za jehož správné zodpovězení následovala sladká odměna.

Děti tento projekt po celý rok velmi zajímal a vždy se těšily na další zvíře, o kterém se dozvěděly spoustu zajímavých informací. A proto v naší družině budeme s těmito projekty pokračovat i v budoucnu.

Jitka Bezdíčková – ŠD Erbenova

p1060748.JPGp1060749.JPGp1060750.JPGp1060751.JPGp1060753.JPGp1060756.JPG