Po roce ... znovu Praha

Po roce … znovu Praha

Rok se s rokem sešel a opět nadešel čas recitace v ruském jazyce. Po velkém úspěchu v loňském roce se i letos jelo do Prahy! Kdo? Vítězka krajského kola, žákyně 8.B ZŠ Gutha-Jarkovského v Kostelci nad Orlicí  Tereza Jasníková, se probojovala do Celostátní přehlídky ARS POETICA – Puškinův památník, která se konala v pondělí 6.6.2016 v Ruském středisku vědy a kultury  Praze.

Ve velmi pestré konkurenci (pro představu – v kategorii recitátorů zároveň byli žáci ZŠ, studenti SŠ i VŠ, dokonce i jedna paní magistra, včetně rodilých mluvčích) se Terka rozhodně neztratila a její básnička Koťata porotu zaujala. Být mezi 6 nejlepšími recitátory ze ZŠ v České republice není zase tak špatné, ne?

Nezbývá než Terezce velmi poděkovat za její píli při přípravě a blahopřát jí, k jejímu skvělému výkonu.

A co příští rok? Jdeme do toho znovu!

PaedDr. Eva Voborníková

img-20160606-145154.jpg