Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Zpívalo se, hrálo, přednášelo, ale i dobývalo ...

Zpívalo se, hrálo, přednášelo, ale i dobývalo…

… že nevíte, o čem je řeč? Vaše škoda! To jste zřejmě nezavítali na Školní akademii Základní školy Gutha-Jarkovského v Kostelci nad Orlicí pořádanou ve středu 25.května2016. Tato akce se uskutečnila v rámci oslav 700 let od 1. písemné zmínky o Kostelci nad Orlicí.

Jsem přesvědčena o tom, že máte čeho litovat! Byl úžasný zážitek!

Hned v úvodu jsme v souladu se Zbraslavskou kronikou dobyli opevněnou kostelní tvrz. S žáčky 1. stupně jsme hráli divadlo o veliké řepě i tancovali. Zazpívali nám nejen „Čmeláčci“, ale i „Večerníčkové“. Sledovat natěšené holčičky a kluky z 1. až 5. tříd bych Vám přála. Jejich očička jako by se ptala – „vyjde to?“, „nepopletu to?“ Kolik textu  se museli naučit, s kolika pomůckami se museli vypořádat. Byli báječní!

Ale to nebylo zdaleka vše. Druhý stupeň se přece nemohl nechat zahanbit. Vypadalo to, že kdo má chuť, ruce – nohy, účinkoval.

Všechna vystoupení jako by se tematicky vztahovala k našemu městu. Zpívaly se písničky o Kostelci, jejichž slova složily samy děti. Byly předneseny básničky na téma Kostelec nad Orlicí. Zazněla skvělá pověst o „Zapomínači rudovlasém“. Druhostupňoví dokázali, že cizí jazyky jim cizí rozhodně nejsou. Zazněly jazykolamy, básničky, písně v angličtině, němčině, francouzštině i v ruštině. Měli jste rádi hodiny fyziky a chemie? Věřte, že po těch našich ukázkových hodinách byste si je zamilovali. A což teprve tělocvik! Tolik temperamentu, kolik jste mohli zhlédnout při vystoupení sportovkyň z 6. – 9. tříd, jste asi ještě nezažili. Zumba, švihadla, míče – to vše mělo obrovský šmrnc! Velký potlesk publika si zaslouženě odnesla „hadí žena“ – vítězka soutěže „Škola hledá talent“. Tato útlá dívenka snad nemá kosti v těle!

Velkým zážitkem pro všechny přítomné byla návštěva dvanácti slavných „kosteleckých rodáků“ – historických, ale i současných osobností našeho města.

A nakonec to přišlo! Na jedno nepříliš velké podium SK Rabštejn nastoupili všichni účinkující onoho dne. Vešli se jen tak tak! Trochu jsme měli obavy, že při závěrečné písni to podlaha nevydrží, ale dobře to dopadlo. S podlahou, ale i s programem.

Potlesk! Úspěch! Poděkování! Komu? Za co?

Všem! Fantastickým moderátorským esům 1. i 2. stupně. Dětem – za nadšení a tvrdou práci. Za to, že vydržely celou středu od osmi hodin ráno do půl deváté večer být akční. Sehrát 4 představení není rozhodně jednoduché. Klobouk dolů!

Všem kolegům a kolegyním, kteří s dětmi nacvičovali, pomáhali při zhotovování kulis a dalších pomůcek, dávali dohromady scénář, zajišťovali technické zázemí.

Velké poděkování míří do Třebechovic pod Orebem. Zdejší ochotnický spolek Sympozion naprosto nezištně zapůjčil pěkné kostýmy na úvodní scénku o dobytí kostelní tvrze.

Díky patří i zaměstnancům SK Rabštejn a MěÚ v Kostelci nad Orlicí za jejich ochotu a vstřícnost.

Máme za sebou Školní akademii. Všichni udělali pro její úspěch mnoho a ještě víc. Dali do ní velký kus svého srdce. A úspěch to tedy byl! Děkujeme.

Nepřišli jste? Neviděli jste? Litujte!

                                                                                                                  Za všechny PaedDr. Eva Voborníková

img-3567.JPGimg-3575.JPGimg-3592.JPGimg-3603.JPGimg-3610.JPGimg-3622.JPGimg-3641.JPGimg-3741.JPGimg-3685.JPGimg-3771.JPGimg-3700.JPG

Napsán: 30.05.2016 13:13 | Přečten: 1449x | Počet fotografií: 11
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz