Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Nesmíme zapomenout ...

Historie na vlastní kůži: „Nesmíme zapomenout ...“

 

Dne 4.5 2016 jsme se společně s ostatními žáky devátých ročníků zúčastnili exkurze do Malé pevnosti a židovského ghetta v Terezíně. Doprovod nám dělala i paní učitelka Voborníková, která ve všech devítkách vyučuje hodiny dějepisu. Po příjezdu do Terezína jsme se rozdělili do dvou skupin, přičemž každé skupině byla přidělena průvodkyně, která nás provedla celým táborem. Ukázala nám cely, ve kterých vězni žili, a popsala nám hrůzy, které se v této věznici pražského gestapa odehrávaly. Nebyl to moc příjemný pocit pro nikoho z nás, procházet se po místech, kde vyhaslo tolik životů, kde se konaly masové popravy a kde byla mučena strašná spousta lidí.

Z Malé pevnosti jsme se přemístili do židovského ghetta, kde nám průvodce dělala paní učitelka Voborníková a kde jsme navštívili muzeum, ve kterém jsme si mohli prohlédnout různá díla tehdejších obyvatel Terezína. Zdi byly pokryty nespočtem obrázků, básniček, slohů atp. Následně jsme se přemístili do dalšího muzea, kde jsme zhlédli krátký film, který se snad vryl do paměti nám všem. I zde se našla spousta obrázků a dopisů, ze kterých mrazilo.

Myslím, že na tento den nikdo z nás už nezapomene. Všichni jsme se dozvěděli spoustu nových věcí. Jsme rádi, že nám bylo umožněno toto místo navštívit i ve skutečnosti a ne jen v hodinách dějepisu.

 

Nikola Jedlinská, žákyně 9.A

img-2934.JPGimg-2944.JPGimg-2947.JPGimg-2955.JPGimg-3000.JPGimg-3033.JPGimg-3037.JPG

Napsán: 11.05.2016 10:53 | Přečten: 1096x | Počet fotografií: 7
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz