Učení trochu jinak I.B,II.B

Učení trochu jinak

Projekt „VÁNOCE“

V pondělí 18.12. čekalo na žáky z I.B a II.B překvapení v podobě netradiční výuky. Učivo si procvičovali plněním úkolů na stanovištích ve smíšených skupinách. Připravené úkoly se nesly v duchu Vánoc a zastoupeny byly téměř všechny předměty. Skupiny luštily vánoční křížovky (ČJ), třídily a vymýšlely příklady (M), vyhledávaly zvyky a obyčeje vztahující se k Vánocům (Prv), zdobily papírové perníčky (VV), hledaly ukryté předměty na obrázcích, vystřihovaly kapra „Listonoše“(PČ) aj.

Kromě zábavné formy procvičování učiva byl hlavním cílem projektu rozvoj přátelských vztahů mezi spolužáky, poznání se navzájem, rozvoj komunikativních dovedností, pomoc starších žáků mladším spolužákům a umění podřídit se skupině (práce v týmu).

Vzájemná domluva a ochota ustoupit druhému občas trochu „zaskřípala“, ale jen na chvíli, protože by se nestihlo zadání. Děti si dokázaly poradit se všemi úkoly, splnily i mnohé navíc a za to si zaslouží velkou pochvalu. Slíbili jsme si, že se brzy zase sejdeme při společné práci.

B. Kuncová a Z.Tomšová

Napsán: 01.06.2011 16:37 | Přečten: 1561x