Policie ve družině

POLICIE ČR VE DRUŽINĚ

Ve čtvrtek 14. 4. navštívili naši družinu policisté ČR. Důvodem jejich návštěvy nebyl žádný prohřešek, nýbrž beseda s dětmi o bezpečnosti.

Této besedě předcházelo celotýdenní povídání s dětmi o nebezpečí požívání alkoholu, cigaret a drog.

Od policistů se děti dozvěděly, jak se mají chovat při přecházení silnice, jaká pravidla musí dodržovat při jízdě na kole nebo jak se zachovat, když je osloví cizí člověk. A také si s policisty povídaly o kyberšikaně.

Po této zajímavé besedě si mohly děti vyzkoušet pouta, prohlédly si přístroj na měření alkoholu v dechu a různé další pomůcky, které policie používá.

Na závěr jsme se s dětmi přesunuli na zahradu ŠD, kde se mohly podívat na policejní automobil a také si do něho sednout. Čas vymezený pro naši besedu rychle utekl a tak nezbývalo nic jiného než se rozloučit. Při odjezdu nám policisté zahoukali z policejního majáku.

Dětem se odpoledne strávené s policisty moc líbilo a ještě dlouho jsme si o zážitcích povídali.

Tímto bych chtěla jmenovitě poděkovat por. Mgr. Aleně Kacálkové, prap. Michalovi Potužníkovi a pprap.Ing. Bc. Renatě Fibikarové za zajímavé odpoledne.

Jitka Bezdíčková, ŠD Erbenova

p1060457.JPGp1060467.JPGp1060468.JPGp1060483.JPGp1060487.JPGp1060489.JPGp1060490.JPGp1060492.JPG

Napsán: 27.04.2016 11:58 | Přečten: 776x | Počet fotografií: 8