Setkání s prezidentem

ŠD na setkání s panem prezidentem

V pátek 1. dubna naše město navštívil prezident České republiky pan Miloš Zeman.

S dětmi jsme si povídali o tom, kdo to je prezident, jaké jsou jeho pravomoce a kde sídlí. Také jsme si pověděli, kdy vznikla Československá republika a kdo byl prvním prezidentem. Proč a kdy se Československá republika rozpadla a jací prezidenti poté zastupovali Českou republiku.

Když nastal čas, vydali jsme se s dětmi na Palackého náměstí, aby si pana prezidenta mohly „prohlédnout“. Bohužel pro velký zájem spoluobčanů děti prezidenta ani nezahlédly, proto jsme si jeho fotografii alespoň prohlédli na obrázku.

I přesto, že jsme pana prezidenta neviděli, děti velmi zajímalo společné povídání a některé z nich jsme velice chválili pro jejich znalosti.

Jitka Bezdíčková, ŠD Erbenova

p1060404.JPGp1060408.JPG