Úspěch v cizojazyčné soutěži

Úspěch v cizojazyčné soutěži

Cizojazyčná soutěž „E.A.Poe´s Raven“ a „Rabe Ralph von Christian Morgenstern“

V úterý 22. března 2016 se žáci naší školy opět úspěšně zúčastnili již 13. ročníku regionální cizojazyčné soutěže „E.A.Poe´s Raven“ a „Rabe Ralph von Christian Morgenstern“, kterou pořádá Evropský spolkový dům, Britské centrum, SPŠE Pardubice, Landesversammlung a Jukon. Pro velký počet účastníků probíhala soutěž v hudebním sále pardubické radnice a v historické klubovně Evropského spolkového domu na Pernštýnském náměstí.

Naši školu reprezentovali a ve velké konkurenci soutěžících z gymnázií, jazykových a soukromých škol úspěšně obstáli žáci 8. ročníku. Kategorie německé sólové recitace se účastnily Linda Zářecká a Adéla Rykrová. V kategorii sólové recitace v anglickém jazyce soutěžil Matěj Hlaváček.

Linda Zářecká obsadila svým vystoupením v německém jazyce krásné 3. místo.

GRATULUJEME a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Iva Krsková

002.jpg003.jpg004.jpgdscf5777.JPGdscf5784.JPGdscf5791.JPGdscf5793.JPG