Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Líčení

Malebné místo

Kateřina Sajdlová

 

Byl krásný letní den. Sluníčko se usmívalo na blankytně modré obloze dolů na zem. Rozhodli jsme se, že půjdeme na výlet. Minuli jsme rozkvetlou louku, procházeli jsme lesem, kde se stromy mírně ohýbaly ve větru a jejich listy vynikaly krásnou zelení. Až nakonec jsme došli na nejkrásnější místo. Zlátly se zde lány obilí. Pilné včeličky opylovaly rozkvetlé květiny. A tak jsme poslouchali nepřetržitý bzukot včel a čmeláků, ale také zpívající ptáčky a kochali se barevností motýlů. Vyšplhali jsme na posed, který stál opodál. V dálce jsme uviděli pěknou, malebnou vesničku. Příroda byla jako obrázek. A já jsem byla moc šťastná a těšila se tou krásou.

 

Můj oblíbený strom

Pavla Sýkorová

 

Za Kostelcem nad Orlicí u pole a u malého potůčku roste veliký strom se zakroucenými větvemi, ke kterému ráda chodím. Vždy když k němu jdu, musím jít dolů z malého kopečka po schodech, které jsou vyhrabané z hlíny. Potom musím přejít přes potůček po mostě z dřevěných prkének a jsem u něho. Na ten strom se dá snadno vylézt, protože některé jeho větve sahají až k zemi. Když lezu nahoru, tak sice cítím tu drsnou kůru, ale stojí to za to. Vidím odtamtud celé pole i kus zelené louky. Je to moje oblíbené místo.

 

Lesní ráj

Denisa Špačková

 

Všude kolem mě jsou listnaté stromy s novými malými zelenými lístečky. Slyším tady zpěv ptáků, větřík, který rozhoupává menší větvičky, a šum listí. S každým nádechem cítím, jak se mi dere do plic čerstvý lesní vzduch. Nad hlavou vidím špičky stromů a bledě modrou nebeskou klenbu s bílými mráčky. Hliněná podlaha je pokryta barevným kobercem z listů. Občas vykoukne zvědavá srnka nebo zajíc, zvědavě se rozhlédnou a rychle se běží schovat. Tady se cítím dobře.

 

 

U lip

Petr Štěrba

 

Nedaleko naší vesnice rostou dvě mohutné lípy. Vede k nim šedá kamenitá cesta, která pokračuje z kopce dolů. Po té cestě chodím s rodinou a naším psem na procházky. Občas si sedneme na hladkou dřevěnou lavičku, která je pod lípami, a koukáme se na zelenou voňavou louku. Pod kopcem je modrozelený rybník, za kterým vede silnice. My se tudy vydáváme dál a slyšíme, jak šumí stromy, které ji lemují. Kromě šumění je slyšet bzukot včel a zpěv ptáků. Tato krajina se mi moc líbí a rád sem chodím.

 Napsán: 08.02.2016 10:36 | Přečten: 1267x
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz