Vánoční příběh

Výlet do Potštejna

Ve čtvrtek 3. prosince 2015 jsme my, žáci 4.A a 4.B ZŠ Gutha-Jarkovského v Kostelci nad Orlicí, jeli do Potštejna na „Vánoční příběh“. Celá akce se konala v zámku a na jeho nádvoří.

Nejdříve jsme šli do cukrárny na svačinu – jablečný štrúdl a ovocný čaj. Po namáhavé cestě vlakem se přeci musí nějaká ta energie zase načerpat! Samotné představení probíhalo v zámku. Bylo o holčičce Barunce, která se chtěla jít podívat do Betléma na malého Ježíška. Jenže háček byl v tom, že cesta do Betléma je nebezpečná a velice dlouhá. A tak se večer, když jde Barunka spát, objeví anděl Ariel, který Barunku doprovází až do Betléma. Cestou potkají pasáčka ovcí jménem Josue, zlého vojáka, obchodníky a tři krále. Cesta dopadla skvěle! Barunka viděla Marii, Josefa a hlavně malého Ježíška!

Výlet se mi líbil. Příští rok bych ho chtěla zase vidět.

za žáky čtvrtých tříd Josefína Adéla Jechová

002-2.JPG005.JPG030-2.JPG042.JPG044.JPG046.JPG059-2.JPG060.JPG061.JPG064.JPG065.JPG

Napsán: 21.12.2015 13:37 | Přečten: 795x | Počet fotografií: 11