Letem světem za zvířetem

Pro letošní školní rok jsem si pro děti připravila celoroční projekt s názvem „Letem světem za zvířetem“.

Každý měsíc se s dětmi budeme věnovat jednomu druhu zvířete. První zvíře, o kterém jsme si povídali, byla KOČKA. Pověděli jsme si, jaký je rozdíl mezi kočkou divokou a kočkou domácí. Přečetli si pohádku Rozmazlená kočka, kterou poté děti namalovaly. Také už víme, jak velká kočka může být, jak loví nebo kolik hodin denně prospí. A nakonec si děti vyrobily kočičku z vlny.

Druhé zvíře, o kterém jsme si povídali, byl PES. Děti již vědí, jaký je rozdíl mezi vlkem a psem, jaká jsou plemena psů, jak dlouho je fena březí nebo jak se pozná, když je pes šťastný. Toto naše povídání doprovázela Psí pohádka, ukázka výcviku psů na VOŠ SZeŠ, lehký test se sladkou odměnou a samozřejmě také vyrábění „skládaného“ psa z papíru.

Tento měsíc přijede Martin na bílém koni. Takže se děti mohou těšit na další téma. Víte jaké?

Jitka Bezdíčková, ŠD Erbenova

p1050732.JPGp1050736.JPGp1050808.JPGp1050826.JPGp1050828.JPG