Ekologie pro nejmenší

Projekt EUF 2009 – 16

Moderní výuka českého jazyka-prostředek plnohodnotného prožití volnočasových aktivit

žadatelů o mezinárodní ochranu.

euf

Ekologie pro nejmenší

Ve čtvrtek 6. května se děti z 2.B sešly s dětmi z Pobytového střediska, aby se v rámci projektu o ochraně životního prostředí seznámily s tříděním a recyklací odpadů a zkusily si pracovat s netradičním materiálem.

Po shlédnutí večerníčkového příběhu „Krysáci“ následovala diskuse o tom, zda by se dětem líbilo žít na smetišti a co mohou udělat pro to, aby se jejich okolí smetištěm nestalo. Pak následovaly soutěže s odpadovým materiálem. Děti přenášely roličky od toaletního papíru na hlavě, přenášely PET lahve na zádech a házely papírovou koulí do pyramidy z roliček od toaletního papíru.

Pro další práci se děti rozdělily do 6 skupin podle barvy víčka od PET lahve. Následovala práce na 6 stanovištích. Děti třídily odpad podle barvy kontejneru, po zavázání očí šátkem poznávaly hmatem různé materiály, vyplňovaly pracovní list, tvořily obrázky z víček od PET lahví na koberci, stavěli věže z krabic (zde probíhala soutěž o nejvyšší stavbu) a zahrály si na módní návrháře, kdy se snažily vytvořit na jednom z nich nápaditý model z odpadových materiálů. A právě v návrzích módního oblečení prokázaly značnou dávku kreativity.

Dále pracovaly pouze ve 3 skupinách a snažily se pomocí odpadového materiálu dotvořit konstrukce neskutečných zvířat. Za úkol měly dát svým zvířatům jména, takže teď nám dělá ve třídě společnost Nenebes špinavý, Quest kníratá a Vytuningovaná ovce.

Všechny děti se aktivně zapojily do všech činností, práce je velmi bavila a dokázaly bez problémů spolupracovat.

Mgr. Šárka Špačková

Napsán: 15.06.2011 22:25 | Přečten: 1240x | Počet fotografií: 10