Zlatá kaplička a letadla

Zlatá kaplička a letadla – jde to k sobě?

Jde. Ve středu 14. října 2015 vyrazili žáci 8.A a 8.B ZŠ Gutha-Jarkovského v Kostelci nad Orlicí na exkurzi do Prahy. Na jejím programu byla prohlídka Letiště Václava Havla a také návštěva významné budovy Národního divadla.

Jako první bylo naplánované letiště, kde jsme viděli zajímavé prostory Terminálu 3. Měli jsme možnost být na startovací ploše a dokonce sledovat vzlety letadel, ale i jejich přílety. Dozvěděli jsme se spoustu důležitých informací o provozu tohoto našeho největšího letiště.

Po poledni jsme navštívili historickou budovu Národního divadla. Prohlédli jsme si hlediště, honosný lustr, malovaný strop a známou překrásnou oponu od Vojtěcha Hynaise. Viděl jsme také základní kameny a zmenšené modely divadla. Dostali jsme se na terasu, kde byly obrovské sochy, známé trigy a pěkný výhled na hlavní město. Národní dovadlo bylo fantastické.

Při zpáteční cestě jsem hodnotil celý den a musel jsem uznat, že i přes nepřízeň počasí se exkurze musela líbit zvláště těm, kteří na letišti ani v Národním divadle nikdy předtím nebyli. Děkujeme!

Kryštof Klaus, žák 8.B

img-8907.JPGimg-8910.JPGimg-8927.JPGimg-8942.JPGimg-8949.JPGimg-8955.JPGimg-8959.JPGimg-8972.JPGimg-8975.JPGimg-8978.JPG

Napsán: 23.10.2015 12:26 | Přečten: 657x | Počet fotografií: 10