Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Umíme jezdit na kole?

Umíme jezdit na kole?

V úterý 23.června 2015 se konalo Dopravní dopoledne zaměřené na bezpečnost v silničním provozu. Žáci 7.A a 7.B první dvě hodiny ráno strávili ve škole.Nejprve se zaměřili spolu se školním psychologem Mgr. Alešem Jelínkem na kyberšikanu – kde a proč vzniká, jaké jsou její následky. Děti zhlédly několik instruktážních videí k tomuto tématu.

Druhá hodina již byla zaměřena na dopravní výchovu. Byla probrána témata jako – správné vybavení kola, viditelnost chodce a cyklisty v silničním provozu, crashtesty.

Další dvě hodiny žáci obou tříd prožili na dopravním hřišti v Rychnově nad Kněžnou. Byli rozděleni na tři skupiny. Dvě z nich absolvovaly na kole jízdy zručnosti na dvou různých stanovištích s rozdílnými překážkami. Bylo vidět, že mnozí sice na kole jezdí, ale se zručností to je dost špatné. Třetí skupina si na kolech projížděla dopravní hřiště. Zde byli upozorňováni na jednotlivé prohřešky proti pravidlům silničního provozu – a že jich bylo! Mnozí jakoby nechtěli respektovat pokyny policisty, který se je snažil usměrňovat.

Nicméně, myslím, že si všichni dopravní dopoledne užili, i když nám počasí právě moc nepřálo.

 

                                                                                                                                        Eva Voborníková

p1050760.JPGp1050772.JPGp1050809.JPGp1050812.JPGp1050832.JPG

Napsán: 06.08.2015 09:21 | Přečten: 1135x | Počet fotografií: 5
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz