10.výročí eTwinningu

Oslava 10. výročí programu eTwinning

V letošním roce oslavili žáci, studenti a jejich učitelé po celé Evropě 10. výročí programu eTwinning. I naši žáci z mezinárodních týmů se přidali k historicky prvnímu výročnímu Dnu eTwinningu, kterým se stal 7. květen. Symboly oslav byly modrá a žlutá barva, které jsou typické pro eTwinning a najdeme je i na vlajce EU. Proto jsme oslavám přizpůsobili i barvu oblečení.

Jednalo se o oslavu spíše virtuální, kdy členové ze společných mezinárodních projektů spoluvytvářeli program oslavy. Mezinárodní týmy si vzájemně zaslaly prezentace o svých zemích, pozdravy a přání pomocí prostředí TwinSpace.

Součástí oslav bylo mnoho dalších aktivit. O nich se mezinárodní týmy vzájemně informovaly prostřednictvím fotografií a videí ve virtuálním prostředí projektů. Žáci vytvářeli loga k 10. výročí eTwinningu z balónků i lidí, vypouštěli balónky s pozdravy, malovali plakáty,..

Oslava 10. výročí eTwinningu byla na naší škole rozdělena na symbolických 10 částí, ve kterých žáci řešili 10 jazykových kvízů a měli 10 aktivit přes prostředí TwinSpace se svými projektovými partnery. Členové týmů pro mezinárodní spolupráci na závěr oslavy dostali drobné dárky a trička, kterých na naši školu přišla z Národního podpůrného střediska pro eTwinning plná krabice.

Oslavou 10. výročí eTwinningu jsme vzdali hold programu, jehož smyslem je partnerská spolupráce škol v Evropě.

Prezentace 1

Prezentace 2

Iva Krsková

dscf2324.JPGdscf2327.JPGdscf2334.JPGdscf2335.JPGdscf2339.JPGdscf2355.JPGdscf2356.JPGdscf2361.JPGdscf2368.JPGdscf2372.JPGdscf2376.JPG