Matematické soutěžení

MATEMATICKÉ SOUTĚŽENÍ

Okresní kolo Pythagoriády uzavřelo matematické soutěžení tohoto školního roku. 8. dubna proběhlo v Rychnově nad Kněžnou okresní kolo Matematické olympiády v kategorii 6. – 8. ročníků, do kterého se nominovali po úspěšném vypracování domácího kola 3 žáci: Petr Štěrba, Jiřina Hlávková a Jana Finsterlová. V konkurenci soupeřících ze všech škol okresu se Jana Finsterlová z 8. ročníku a Jiřina Hlávková z 6. ročníku staly úspěšnými řešitelkami, což nebylo při velké konkurenci žáků z gymnázií snadné.

V průběhu měsíce března a dubna řešili žáci 6. – 8. ročníků školní kolo Pythagoriády. Nejlepších výsledků dosáhli Petr Štěrba z 6. ročníku a Daniel Kubrt z 8. ročníku. Do okresního kola ale postoupil pouze Petr Štěrba.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Naďa Šabartová

Napsán: 25.05.2015 13:33 | Přečten: 731x