Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
IQLANDIA Liberec

IQLANDIA LIBEREC

Každý rok nás čeká nějaká školní exkurze a my jsme byli nedočkaví, kam letos pojedeme. Když jsme se to dozvěděli, byli jsme nadšení, protože naše letošní exkurze byla do IQLANDIE v Liberci.

Když jsme dorazili na místo, nešlo si nevšimnout exponátů, které byly umístěny už před budovu. Uvnitř jsme dostali náramky a pracovní list. V něm byly otázky, na které jsme tam měli zjistit odpovědi. Dostali jsme na to dvě hodiny. Každý z nás tak mohl navštívit jen to, co ho opravdu zajímalo. Většina věcí byla ale tak zajímavá, že jsme ani nevěděli, kam se podívat dřív. Každé patro bylo jinak specifické a jinak zaměřené. V každé místnosti byly exponáty, na které jsme se mohli podívat, dokonce si je i vyzkoušet. Mně se líbila expozice o zemětřesení, vichřicích, zajímavá byla i kladka z fyziky. Ale nejlepší byl simulátor letu ve vesmíru, kde jste si vyzkoušeli, jaké to je být ve vesmírné lodi. Upřímně se mi to moc líbilo, i když jsem chvílemi měla strach, že vypadnu. A navíc jsem si připadala jako netopýr.

Po rozchodu jsme měli 45 minutovou přednášku zaměřenou na látku z fyziky, kterou ve škole právě probíráme. Pan přednášející nám povídal, vysvětloval, názorně ukazoval, dokonce většinu z nás i zapojil do mnohých pokusů. Po ukončení tohoto programu nás už jen čekala skupinová fotka a hurá domů!

Exkurze se mi opravdu moc líbila a hodně jsem si ji užila. Ráda se tam zase někdy pojedu podívat.

podle Anny Skuhrovcové 7.A

 

                         

img-4994.JPGimg-4996.JPGimg-5002.JPGimg-5011.JPGimg-5012.JPGimg-5013.JPGiq-1.jpgiq.jpg

Napsán: 24.04.2015 11:00 | Přečten: 1332x | Počet fotografií: 8
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz