Jak jsme pekli bábovku

Když jsme v hodinách literární výchovy při čtení knížky A. Lindgrenové Děti z Bullerbynu četli kapitolu o tom, jak Lisa pekla bábovku pro své kamarády, řekli jsme si : „Jestlipak bychom to zvládli také ?“

Nejprve jsme v hodině slohu prodiskutovali, jak se taková bábovka dělá, co všechno na ni budeme potřebovat a jaký je pracovní postup. No a potom jsme se domluvili, že jeden víkend bábovku upečeme a v pondělí ji přineseme do školy. Většina z nás se s chutí zapojila a s dopomocí maminky a někdy dokonce i tatínka jsme pekli. V pondělí ráno se sešlo neuvěřitelných dvanáct bábovek.

Porota složená z učitelů i dětí měla opravdu těžkou práci. Všechny bábovky byly výborné a proto všichni dostali diplom a ti opravdu nejlepší i sladkou odměnu.

Žáci 3. B

p1000901.JPGp1000902.JPGp1000904.JPGp1000905.JPGp1000906.JPG