Chemie - silná discplína našich žáků

Úspěchy žáků ZŠ

Žáci ZŠ Gutha-Jarkovského se pravidelně každý školní rok účastní vědomostních soutěží vypsaných MŠMT. V letošním roce dosáhli nejvýraznějšího úspěchu v soutěžích v chemii.

V okresním kole Chemické olympiády školu reprezentovali Adam A. Needle, Dan Adámek a Ondřej Havel, žáci 9. ročníku. Adam obsadil s velkým náskokem 1. místo, Dan 2. místo. Oba postoupili do krajského kola, které proběhlo 28. března na Pedagogické fakultě UHK. Zde vybojoval Adam A. Needle opět vítězství a zároveň se stal absolutním vítězem za kraj Královéhradecký a Pardubický.

Stejná sestava chlapců se zapojila i do regionální soutěže Mladý chemik. Do semifinále této soutěže na SPŠCHT Pardubice postoupilo 270 žáků z krajů Královéhradeckého, Pardubického, Libereckého, Středočeského a kraje Vysočina. V teoretické části soutěže všichni 3 dosáhli skvělých výsledků: Adam získal v obrovské konkurenci 1. místo, Dan obsadil 7. – 8. místo a Ondra skončil 41. Adam a Dan postoupili do finále, ve kterém plnili úkoly praktické laboratorní části. Po sečtení výsledků obou částí soutěže čekala oba žáky na slavnostním vyhlášení výsledků 31. března v Klubu ABC v Pardubicích obrovská radost. Dan se v konečném pořadí umístil jako 7. a Adam opět nenašel přemožitele a vybojoval 1. místo a postup do celostátního finále!!! Všichni 3 chlapci se navíc zasloužili o další úspěch – ačkoli se naše škola účastnila pouze kategorie soutěže jednotlivců, v celkovém pořadí všech škol obsadila výborné 4. místo.

Adame, Dane a Ondro – blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy!

Mgr. Irena Bártová

abc2.jpgabc9.jpgabc17.jpgabc31.jpgabc71.jpgabc113.jpgabc190.jpgabc191.jpgabc193.jpgabc194.jpgabc195.jpgabc200.jpgabc206.jpgabc209.jpgabc246.jpgabc247.jpgabc248.jpgimg-4654.JPG

Napsán: 13.04.2015 11:22 | Přečten: 1143x | Počet fotografií: 18